İl Sağlık Müdürü
17 Nisan 2018

Mustafa TEPE.JPG

                                                                                                                                         
  Dr. Mustafa TEPE  

Rize İl Sağlık Müdürü

 

Dik yamaçlı vadileri, zirvelere ulaşılabilir dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri ile çok özel bir turizm şehridir Rize. Kısaca Yeşil ile mavinin bütünleştiği yerdir.

Böylesi güzel ve özel bir şehirde, Bakanlığımızın yürüttüğü “Sağlıkta Dönüşüm Programı” doğrultusunda, 1. ve 2. basamak sağlık hizmetlerinde; ulaşılabilir, kaliteli, verimli ve etkili sağlık hizmeti sunulmasını sağlamak üzere hizmetlerin izlenmesi, ölçülmesi ve değerlendirilmesi yönünde önemli çalışmalar yürütülmek temel amacımızdır.

Rize sağlık müdürlüğü ve bağlı kuruluşlar olarak var olma nedenimiz: insan odaklı, ihtiyaç ve beklentileri karşılayan, yüksek kalitede sağlık hizmeti sunan, yeniliklere öncülük eden, çalışanlarının sürekli gelişmesini gözeten ve güven içinde çalışılmasını sağlayan bir kuruluş olmaktır.  Her zaman en iyisini elde etmek için çalışmaları sürdürmeye devam edecektir.

 Zor bir görevi omuzlayarak sağlık için yola çıkmış dev bir ekibin üyeleri olarak üzerimize düşen görevin sorumluluk ve onurunu hissederek çalışıyoruz.

Bize göre her gün, sağlıkta bir adım öteye gidebilmek için bir fırsattır. Vatandaşımızın sağlık birimlerine ulaşma sürecinde sorun yaşamaması için her imkanı fırsata dönüştürerek hizmet vermekteyiz.  Toplum tarafından beğenilen ve tercih edilen, güven ve desteği sağlayan bir kurum olmak kolay değildir. Bu nedenle; bugünden yarını tahayyül ettiğimiz bu yolculukta, tıbbı ve etik ilkeleri ön planda tutarak, herkes için sağlık düşüncesiyle sunmaya çalıştığımız hizmet sektörümüzü, en üst seviyeye taşıyarak, şeffaf, güvenilir, dürüst ve hakkaniyetli bir şekilde sağlık tesislerimizle birlikte ekip ruhu içerisinde çalışma gayreti içerisinde devam edilecektir.

Yeşil ile mavinin bütünleştiği, kültürü ve en önemlisi de nitelikli, dürüst insanları ile ülkemizin gözbebeği Rize’mizden hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.